YURTLARIMIZ

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine il dışından geldiklerinde rahat, huzurlu, güvenilir ortamlarda barınma imkanı sağlanmakatadır. Davutpaşa Kampüsünde 96 kişilik Çağdaş Yaşam Sennur Selçuk Öztap Kız Yurdu, 14 kişilik İstanbul Kız Liseliler  Yurdu ve 24 kişilik Şehide Türkan Türkmen Tekin Kız öğrenci yurdu toplam 134 kişilik yurtlarımız bulunmaktadır.

 

DAVUTPAŞA ÇAĞDAŞ YAŞAM SENNUR SELÇUK ÖZTAP ÖĞRENCİ YURDU

 

        Çağdaş Yaşam Sennur-Selçuk Öztap Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 96 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdudur. Odalar 4 kişilik olup her odanın içinde duş, wc, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve wireless (kablosuz) internet sistemi bulunmaktadır. Yurtta çamaşır makineleri, kurutma makineleri ile ütü ve ütü masaları bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, kettle, tost makineleri elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ayrıca etüt odası bulunmaktadır.

 

ŞEHİDE TÜRKAN TÜRKMEN TEKİN (DOKTORA ÖĞRENCİSİ VE DOKTORA SONRASI ARAŞTIRMACI) KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

 

         Şehide Türkan Türkmen Tekin Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 24 yatak kapasitesine sahip 8 daireden oluşan tek blokluk bir kız yurdudur. Tüm daireler 2+ 1, 1 kişilik  olup her dairede 3 yatak odası mevcuttur. Odalar 1 kişilik olup kullanıma hazır mutfak, banyo, çamaşır ve kurutma makinesi mevcuttur.

 

İSTANBUL KIZ LİSELİLER (DOKTORA ÖĞRENCİSİ VE DOKTORA SONRASI ARAŞTIRMACI) ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

 

        İstanbul Kız Liseliler Yurdu Davutpaşa Kampüsünün içinde olup 14 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir  yurdudur.  Odalar 1 kişiliktir. Her odanın içinde duş, wc, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve wireless (kablosuz) internet sistemi bulunmaktadır. Yurtta çamaşır makineleri, kurutma makineleri ile ütü ve ütü masalarının bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, kettle, tost makinesi, elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ayrıca etüt odası bulunmaktadır.

 

Yurtta 24 saat görevli memur ve güvenlik elemanı hizmet vermektedir.